Wycieczka klasy Ib oraz Id do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

Utworzono dnia 22.03.2024

Dnia 22 marca 2024 r. uczniowie klasy Ib oraz klasy Id uczestniczyli w wycieczce do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Jej celem było zwiedzenie muzeum, poznanie historii, kultury i tradycji Kaszub. W czasie oprowadzania uczniowie zapoznali się z tradycyjnymi instrumentami kaszubskimi, takimi jak bazuna, ryńczyk, klekotka czy diabelskie skrzypce. Dzieci poznały "Kaszubskie Nuty" i postać Gryfa, który jest herbem Kaszubów. Na koniec uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych zdobienia jajek ,,pisanek" metodą decoupage. Był też wiosenny spacer po parku, gdzie zaobserwowaliśmy wiele oznak wiosny. Wycieczka była udana i bardzo nam się podobała.

Wycieczka klasy Ib oraz Id do Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie

Utworzono dnia 22.03.2024, 20:26