Samorządowa Szkoła Podstawowa im. gen. broni Zygmunta Berlinga

Ulotka przedstawiająca zastosowanie metody CLIL

CLIL - pomysły

Utworzono dnia 27.10.2019, 21:33

CLIL pomysły na wdrażanie metody

Program wycieczki do Drezna

Utworzono dnia 27.10.2019, 21:30

Program wycieczki do Drezna wraz z zadaniami dla uczniów - opracowanie jednego z miejsc z programu zwiedzania i przedstawienie o nim najważniejszych informacji w języku niemieckim podczas wycieczki

TIK i CLIL - lekcja geografii o Warszawie

Utworzono dnia 25.10.2019, 13:23

Lekcja geografii zawierająca elementy TIK - zastosowanie tablicy interaktywnej i programu ActiveInspire, a także elementy metody CLIL

Krajobraz wielkomiejski Warszawy

Utworzono dnia 24.10.2019, 14:51

Dokument zawiera zrzuty ekranu lekcji geografii przygotowanej w programie ActiveInspire i prezentowanej na tablicy interaktywnej. Lekcja zawierała również elementy metody CLIL - uczniowie uzupełniali dialogi, w których tłumaczyli turystom z zagranicy jak dojść do najciekawszych miejsc w Warszawie.

CLIL niemiecki, historia i geografia - Karta pracy Lübeck

Utworzono dnia 24.10.2019, 14:33

Karta pracy przygotowana przez nauczycieli na potrzeby projektu "Śladami niemieckiej Hanzy". Podczas pracy nad zadaniami podzieliliśmy się wiedzą na temat metody CLIL. Zadania były rozwiązywane przez uczniów ze szkół podstawowych z Gowina, Orla i Bolszewa, którzy uczestniczyli w zagranicznym wyjeździe do Lubeki.

CLIL fizyka i niemiecki - Pokój zagadek

Utworzono dnia 24.10.2019, 14:15

Scenariusz Tajne laboratorium - pokój zagadek - połączenie fizyki i języka niemieckiego

Terminarz szkolny

Utworzono dnia 24.10.2019, 14:06

Terminarz szkolny służy do planowania pracy w każdym miesiącu nauki. Posiada 10 stron, tyle ile trwa rok szkolny. Celowo nie zostały zaznaczone w nim święta oraz dni wolne od nauki, aby uczeń mógł zrobić to samodzielnie w wybrany przez siebie sposób (np. kolorowe naklejki, notatka). To „zadanie” uświadomi mu, ile dni wolnych przypada w danym miesiącu, jak długie będą semestry oraz jak rozplanować naukę w nadchodzącym roku szkolnym. W terminarzu można również zaznaczyć daty sprawdzianów, prac klasowych, zadań domowych do wykonania z dłuższym terminem lub czas na przeczytanie lektury szkolnej. Terminarz pomoże zaplanować pracę, nauczy organizacji czasu, zmotywuje pokazując, ilu obowiązkom uczeń już sprostał.

Dysleksja - wskazówki

Utworzono dnia 24.10.2019, 13:48

Wskazówki dla nauczycieli, jak pracować z uczniami ze specyficznymi trudnościami w nauce. Zbiór prostych rad, które pomogą nauczycielom w organizacji pracy, tak aby treści przekazywane na zajęciach były jasne i czytelne. Można wykorzystać w formie plakatu, ulotki bądź naklejki.

Styczeń 2020

PZPOW - zajęcia sportowe

Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zaprasza na zajęcia sportowe w hali SP Bolszewo przy ul. Leśnej 35

"Zajęcia koła PIŁKI RĘCZNEJ finansowane są ze środków powiatu wejherowskiego"