Warsztaty czytelnicze zorganizowane przez klasę VI A

Utworzono dnia 25.03.2020

6 marca 2020 r. uczniowie z klasy VI A, pod opieką pani Agnieszki Olczak, zorganizowali warsztaty czytelnicze dla swoich młodszych kolegów z klasy I C. Ponieważ obie klasy są klasami integracyjnymi, postanowiły nawiązać współpracę. Starsi uczniowie chcieli pokazać pierwszoklasistom jak wspaniale funkcjonują klasy integracyjne na dalszym etapie edukacji.

Warsztaty dotyczyły lektury „Plastusiowy pamiętnik”. Szóstoklasiści przeczytali fragmenty książki, a potem zadawali słuchaczom pytania. Ponieważ pierwszaki były niezwykle grzeczne i słuchały uważnie, to żadne pytanie nie stanowiło dla nich problemu.

Następnie starsi uczniowie przygotowali zabawy nawiązujące do zasłyszanych fragmentów książki, a na koniec młodzi słuchacze lepili figurki Plastusia z masy solnej, pod czułym okiem i z pomocą swoich starszych kolegów.

Uczniowie klasy VI wykazali się opiekuńczością i zmysłem pedagogicznym, natomiast pierwszoklasiści niezwykłym skupieniem, zainteresowaniem, grzecznością i aktywnością. Klasy bardzo się zaprzyjaźniły i już szykują kolejne wspólne projekty.

Warsztaty czytelnicze zorganizowane przez klasę VI A

Utworzono dnia 25.03.2020, 14:12