Sukces społeczności szkolnej: XXIV Edycja Akcji Wolontariatu "Góra Grosza"

Utworzono dnia 04.04.2024

Tuż przed Świętami, społeczność naszej szkoły zaangażowała się w kolejną, już XXIV edycję akcji "Góra Grosza". To wyjątkowe wydarzenie, które zjednoczyło uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły w celu wsparcia potrzebujących.

Ruszyliśmy do akcji z determinacją i pozytywnym zaangażowaniem. Wszystkie oddziały szkolne włączyły się w zbiórkę drobnych monet. Uczniowie zachęcali się nawzajem do wrzucania do puszek każdego grosika, który znaleźli w kieszeniach czy portfelach.  Niektórzy przynosili swoje oszczędności w postaci miedziaków zapakowanych w słoiki, inni dorzucali to, co mieli akurat przy sobie.  Ta wspólna inicjatywa uczyła nas empatii, solidarności i współpracy dla wspólnego dobra.

Gdy zakończyliśmy etap zbierania, przyszła pora na kolejne wyzwanie - segregację monet.  Zadanie wymagało nie tylko cierpliwości,  ale też zaangażowania i współpracy.  Koło wolontariatu,  wspierane  przez  klasy  i  pojedyncze  osoby,  poświęciło  swój  czas,  by  posegregować wszystkie nominały.   Udało  nam  się  zebrać  aż  66,4 kg  grosza,  czyli 1184   złote   i dwadzieścia cztery grosze. To niewątpliwie osiągnięcie, z którego możemy być dumni!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszej akcji, gdzie można zobaczyć radość i zaangażowanie wszystkich uczestników.  Każda  moneta  złożona  do  puszek  "Góry Grosza"  jest wyrazem  naszej  troski  i współczucia dla tych, którzy potrzebują wsparcia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego wspaniałego przedsięwzięcia.

Sukces społeczności szkolnej: XXIV Edycja Akcji Wolontariatu "Góra Grosza"

Utworzono dnia 04.04.2024, 15:36