Realizacja 1. modułu projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Utworzono dnia 23.11.2020
Klasa 3 c w ramach innowacji pedagogicznej realizuje międzynarodowy projekt „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”. Głównymi celami projektu jest: rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania, zachęcanie rodziców do czytania dzieciom, integracja zespołu klasowego, współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych, wzmacnianie więzi ze środowiskiem przyrodniczym - rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.
Realizację pierwszego modułu związanego z drzewami rozpoczęliśmy od wykonania lekturników. Każde dziecko pokolorowało okładkę, podpisało się i uzupełniło strony związane z pierwszą przeczytaną lekturą. Jako pierwszą lekturę wspólnie wybraliśmy książkę Danuty Parlak „Kapelusz Pani Wrony”. Książkę tę czytaliśmy na zajęciach rozwijających oraz podczas zajęć bibliotecznych. Rysowaliśmy i opisywaliśmy bohaterów,  ozdabialiśmy kapelusze. Chętne dzieci wykonały piękne przestrzenne postaci głównych bohaterów. Następnym zadaniem było  stworzenie klasowego drzewa czytelniczego. Zostało ono umieszczone  na gazetce w naszej sali. Dzieci, które przeczytały jakiś tekst, przynosiły papierowy liść, na którym zapisywały tytuł przeczytanego utworu. Każdy liść przyozdabiał drzewo, dzięki czemu nabrało ono pięknych, jesiennych barw.
Projekt również ma wymiar ekologiczny. 12 października zorganizowaliśmy „Święto drzewa”. W ramach tego święta poznawaliśmy budowę drzewa i lasu, rozwiązywaliśmy zagadki związane z lasem, rozpoznawaliśmy ptaki po wyglądzie i śpiewie. Rozwiązywaliśmy wiele interaktywnych zadań oraz tworzyliśmy plakat. Chętnie śpiewaliśmy i tańczyliśmy przy piosence „Ekologiczne reggae” związanej     z  projektem. Poznaliśmy również chmurkę Tosię główną bohaterkę prowadzącą nas przez wszystkie zadania. Po realizacji pierwszego modułu wszystkie dzieci z klasy 3c wiedzą po co na świecie rosną drzewa, potrafią przedstawić proces powstawania papieru oraz wiedzą w jaki sposób ponownie wykorzystać papier  i na pewno są przyjaciółmi  przyrody.

Realizacja 1. modułu projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”

Utworzono dnia 23.11.2020, 19:11

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.