Podsumowanie konkursu

Utworzono dnia 15.06.2020

Od maja do czerwca Wychowawczynie oddziałów „A” oraz „G” ogłosiły rodzinny konkurs plastyczny: „Czyste powietrze wokół nas”.

Miał on na celu uświadomienie dzieciom, a pośrednio rodzicom, że od naszych codziennych decyzji zależy poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddychamy oraz zmiana klimatu i wynikające z tego konsekwencje. Ekologia w przedszkolu nie jest czymś nowym. Poznawanie przyrody zawsze było obecne w planach i pracy pedagogicznej. Często słyszy się takie słowa jak: ekologia, ochrona środowiska czy przyrody, ale tak naprawdę gdybyśmy chcieli zdefiniować znaczenie tych pojęć, określić różnice między nimi, na pewno mielibyśmy trudności z ich wyjaśnieniem. Dlatego należy w naszym społeczeństwie podnieść wiedzę i świadomość konieczności kształtowania tych pojęć już od wieku przedszkolnego. Należy również pamiętać o tym, że problemy Ziemi nie znikną bez naszej pomocy. Drzewa, powietrze, woda, rośliny, owady, zwierzęta, a także ludzie wzajemnie od siebie zależą. Są częściami jednego ekosystemu – ekosystemu Ziemi. W zatrutym powietrzu, z zatrutą wodą, bez zwierząt i roślin ludzkość nie mogłaby przetrwać. Problemy ochrony środowiska są więc w rezultacie problemami nas samych.

ZOBACZCIE SAMI jak odpowiedzialnie i z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki podeszły do problemu zanieczyszczenia środowiska .