Międzynarodowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 25.03.2024

22 marca 2024 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Uczniowie klas I-III, obecni tego dnia w świetlicy, pogłębili swoją wiedzę na temat znaczenia wody dla ludzkości oraz działań mających na celu zapewnienie dostępu do czystej wody pitnej dla wszystkich ludzi na świecie. Ponadto w trakcie zajęć poruszone zostały zagadnienia tj.  W jaki sposób można oszczędzać wodę? Skąd się bierze woda w kranie? Zbiorniki wodne dookoła nas? Od kogo zależy stan wód w Polsce? Po co są filtry do wody?  Znaczenie wody dla organizmu człowieka. Największym zainteresowaniem cieszyły się eksperymenty z wodą. Dzieci miały okazję samodzielnie  sprawdzić czy po napełnieniu szklanki wodą, zasłonięciu otworu kartką papieru i odwróceniu "do góry nogami" woda nie wylewa się ze szklanki. W trakcie eksperymentów z wodą zaobserwowali na czym polega odbicie lustrzane obrazu w szklance z wodą, dlaczego pieprz nasypany do wody ucieka przed płynem do mycia naczyń. Uczniowie przekonali  się, że ta zwykła woda jest niezwykłym płynem.

Międzynarodowy Dzień Wody w świetlicy szkolnej

Utworzono dnia 25.03.2024, 11:59