Kampania "Biała Wstążka"

Utworzono dnia 25.11.2020

Jak co roku w naszej szkole organizowana jest kampania „Biała Wstążka”, która jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Kampania została stworzona przez mężczyzn i jest przede wszystkim do nich skierowana. Ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania. W tym tygodniu zakładamy białą wstążkę.

Po co nosić białą wstążkę?

Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Miejsce, w którym żyjemy, powinno być bezpieczne i wolne od przemocy. Jeśli tak się nie dzieje, ważne, aby o tym mówić zaufanym osobom, może to być dalsza rodzina, nauczyciel, pedagog lub psycholog szkolny, wychowawca lub inny pracownik szkoły, przyjaciel/-ciółka, znajomi, sąsiedzi...

Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów naszej szkoły prezentację zawierającą filmy, które przybliżą nam znaczenie kampanii i podpowiedzą jak reagować w sytuacji stosowania przemocy. Zapraszamy do zapoznania się!

Prezentacja

Zapraszamy Was do udziału w konkursie plastycznym  z okazji kampanii „Biała wstążka”

Należy przygotować plakat (może być wykonany ręcznie i przesłane zdjęcie, albo w formie elektronicznej) bądź krótkiej prezentacji (max do 5 slajdów) na temat przeciwdziałania przemocy, szczególnie wobec kobiet.

Konkurs jest skierowany do uczniów klas VI i VII.

Prace należy wykonywać indywidualnie.

Prace należy zaopatrzyć w metryczkę: imię i nazwisko, klasa.

Termin oddania prac:  do 10 grudnia 2020 roku

Prace należy przesłać przez Discorda w prywatnej wiadomości do psychologa Aleksandry Lidke lub pedagoga szkolnego Doroty Kołacz.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pochwały, które zostaną wpisane do dziennika elektronicznego. Natomiast najlepsze prace zostaną nagrodzone dyplomem i nagrodą rzeczową.