Samorządowa Szkoła Podstawowa im. gen. broni Zygmunta Berlinga

Czytamy bajki w klasach pierwszych

Utworzono dnia 04.01.2020

Czytanie dzieciom poszerza wiedzę, zasób słownictwa i wyobraźnię, dlatego tak ważne jest, by zaznajamiać się z książkami już od najmłodszych lat. Ważną rolę w kształtowaniu małego czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz wyrabia nawyk czytania.

Dlatego w ramach projektu realizowanego przez bibliotekę szkolną przy ul. Leśnej, który ma przygotować uczniów do uroczystości pasowania na czytelnika , uczennice klasy 5, przebrane za postacie z bajek, czytały bajki naszym milusińskim. Dzieci z dużym zainteresowaniem poznawały i śledziły losy bohaterów książkowych i wraz z nimi przeżywały niezwykłe przygody.

Zajęcia czytelnicze dostarczyły wiele radości dzieciakom, a jednocześnie służyły rozbudzaniu czytelnictwa już od najmłodszych lat. Taki proces kształtowania czytelnictwa procentuje w późniejszym wieku, dzieci czytają chętniej, lepiej się uczą , mają szacunek do książki. Głośne czytanie małym dzieciom przynosi wiele korzyści na każdym etapie rozwoju: zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, rozbudza w dziecku ciekawość świata, rozwija wyobraźnię, wzmacnia poczucie własnej wartości , pomaga zrozumieć siebie i innych, uczy myślenia i poprawia koncentrację uwagi, a także zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera, czyniąc książkę źródłem atrakcyjnego sposobu na spędzenie czasu.

E. Laskowska

Styczeń 2020

PZPOW - zajęcia sportowe

Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie zaprasza na zajęcia sportowe w hali SP Bolszewo przy ul. Leśnej 35