Projekt eTwinning Spring in Europe

Utworzono dnia 25.05.2021

Spring in Europe – projekt na platformie eTwinning

16 lutego 2021r. przystąpiliśmy do międzynarodowej współpracy na platformie eTwinning ze szkołami z Litwy, Rumunii, Turcji i Polski. Projekt dotyczył wiosny, a uczniowie mieli
do wykonania dwa zadania. Pierwsze dotyczyło literatury - interpretacja krótkiego poematu Williama Blake pt. „Wiosna” („Spring”) oraz biologii - obserwacja przyrody, jak zmieniła się ona w ciągu dwóch/trzech miesięcy. Głównym celem projektu było ukazanie, jak przyroda budzi się do życia wiosną w różnych krajach, a także pokazanie podobieństw i różnic wśród dzieci i młodzieży z różnych państw w interpretacji tego samego wiersza. Pierwszą część projektu dotyczącą wiersz realizowała Pani Maria Matysek, drugą dotyczącą obserwacji przyrody Pani Anna Dziewczyńska – uczestniczki kursu językowego, który odbył się w sierpniu 2021r. na Malcie w ramach projektu Ersamus+.
Poniżej przedstawiamy prezentację prac uczniów:

Projekty eTwinning, to doskonała okazja do połączenia nauki języka obcego i innych przedmiotów nauczania. Ponadto przyczyniają się one do rozwoju kompetencji cyfrowych
i opartych na technologii, kształtują porozumiewanie się w językach obcych, rozwijają umiejętności interpersonalne,  świadomość i ekspresję kulturowa.