Warsztaty badania wody

Utworzono dnia 22.04.2024

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest woda. W organizmie człowieka woda stanowi około 60% masy, co czyni ją głównym składnikiem ciała. Zdecydowanie najwięcej, bo ponad 70% całej powierzchni Ziemi, zajmuje woda.

Uczniowie klasy 3f postanowili poszerzyć swoją wiedzę na temat tego najważniejszego związku chemicznego i 19 kwietnia z  okazji nadchodzącego Dnia Ziemi wybrali się do laboratorium wodnego.  Uczniowie podczas warsztatów poznali podstawowe zanieczyszczenia wody, oznaczali m.in.  pH, twardość i zasadowość, uczyli  się posługiwać sprzętem laboratoryjnym. Warsztaty bardzo spodobały się naszym uczniom i wielu z nich w przyszłości chciałoby zostać laborantami.

Bardzo dziękujemy pracownikom laboratorium „Cover” za przeprowadzenie tak interesujących zajęć dla naszych uczniów.

Warsztaty badania wody

Utworzono dnia 22.04.2024, 10:24

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.