Kaszubska Wigilia

Utworzono dnia 06.07.2023

W sali regionalnej odbyła się kaszubska Wigilia, w której udział wzięli uczniowie z klas I-III uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego w naszej szkole. W poniedziałek- 19 grudnia przy stole wigilijnym spotkała się grupa K3, a we wtorek- 20 grudnia- grupa K4. Wigilia rozpoczęła się od przeczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o Narodzeniu Jezusa, w języku kaszubskim i polskim. Następnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Potem przyszedł czas na wspólny poczęstunek i śpiew kolęd, również w obu językach - polskim i kaszubskim. Na stole wprawdzie nie było dwunastu potraw, ale postaraliśmy się o to, aby każdy znalazł na nim coś dobrego. Pamiętaliśmy o sianku pod obrusem, zapalonej świecy, opłatku i nakryciu dla niespodziewanego gościa. Były rozmowy na temat świątecznych tradycji kaszubskich, jakie kultywowane są w naszych rodzinach. Nie zabrakło też radosnych i wzruszających wspomnień z czasów, kiedy dopiero   uczyliśmy   się   przeżywania   narodzin   Dzieciątka   Jezus. Był   to bardzo miły i radosny czas, który wprowadził nas w niezwykle ciepłą atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

Dziękuję bardzo dzieciom za obecność i wspólne przygotowanie naszego spotkania przy wigilijnym stole. Rodzicom składam również podziękowania za okazaną pomoc i życzliwość. Dzięki Państwu, dzieci mogły razem tak pięknie i radośnie przeżyć naszą kaszubską Wigilię.

Beata Brylowska

Kaszubska Wigilia

Utworzono dnia 27.12.2022, 12:38

Lista wydarzeń w miesiącu Maj 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.