Zbiórka dla DPS

Utworzono dnia 18.11.2020

W dobie pandemii koronawirusa wiele ośrodków, szpitali i instytucji zdrowotnych znalazło się w trudnej sytuacji. Na co dzień niosą pomoc osobom potrzebującym, pacjentom i podopiecznym. Większość finansów przeznaczają na środki ochrony osobistej oraz środki dezynfekujące. W trudnej sytuacji są również ich podopieczni, którzy nie mogą spotykać się z najbliższymi. Postanowiliśmy zjednoczyć siły i zorganizować potrzebne rzeczy, produkty, środki chemiczne i dezynfekujące. Potrzebujemy:

- środki dezynfekujące do rąk oraz powierzchni - mydła, żele, płyny itp.
- środki higieny osobistej, kosmetyki – żele, mydła, balsamy, kremy do rąk, chusteczki nawilżone, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe itp.
- środki czystości – płyny, żele do czyszczenia powierzchni
- wodę mineralną niegazowaną w małych butelkach
- myjki kąpielowe, rękawiczki jednorazowe i maseczki jednorazowe lub wielokrotnego użytku
Zgłosiły się również osoby, które zaoferowały pomoc w uszyciu maseczek i myjek
(oczywiście czekamy jeszcze na ochotników, każdy jest mile widziany). Do uszycia maseczek potrzebujemy materiałów bawełnianych i gumek, a do uszycia myjek
– materiału frote lub tetry. Jeżeli macie Państwo możliwość zorganizowania tych materiałów chętnie je przyjmiemy. Osoby, które mogłyby zająć się szyciem maseczek i myjek zapraszamy do współpracy (prosimy o osobisty kontakt z organizatorami akcji).
Zebrane dary przekażemy w pierwszej kolejności Domom Pomocy Społecznej w Wejherowie. Jeżeli uda nam się, dzięki Państwa hojności, zebrać dużą ilość darów przekażemy je tym, którzy zwrócili się już do nas o pomoc np.: szpitale, hospicja.
Przygotowane dary, ze względu na panującą sytuację pandemiczną prosimy dostarczyć do budynku szkoły przy ul. Leśnej 35. Dary składamy w wyznaczonym pomieszczeniu, w tej części budynku, w której znajduje się hala widowiskowo – sportowa – wchodzimy wejściem głównym do hali sportowej,
kierujemy się na lewą stronę, na parterze do szatni (dojście do szatni będzie oznaczone strzałkami).
Prosimy zapakować wszystko do siatki, reklamówki, kartonu i podpisać imieniem i nazwiskiem dziecka oraz klasa, do której uczęszcza.
Z góry dziękujemy za okazane serce!
W związku z sytuacją pandemiczną, prosimy o dostarczanie darów do budynku szkoły przy ul. Leśnej 35, do wyznaczonego pomieszczenia we wtorki lub czwartki w godz. od 17.00 do 18.00. Zbiórka trwa od 17.11.2020r. do 03.12.2020r. Jeżeli w wyznaczonych terminach, nie jesteście Państwo w stanie dostarczyć darów, prosimy o indywidualny kontakt z organizatorkami akcji na pewno uda nam się zaproponować inny termin lub inne miejsce.

Osoby, które zajmą się szyciem maseczek lub myjek, prosimy również o indywidualny kontakt.
Agnieszka Zielonko i Marzena Hazuka-Beraś

Zbiórka dla DPS

Utworzono dnia 18.11.2020, 17:43

ZAŁĄCZNIKI:

• Szlachetna paczka
    Utworzono dnia 18.11.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.