„Zawodowy zawrót głowy” - wycieczka do Opery Bałtyckiej w Gdańsku

Utworzono dnia 11.12.2019

Na początku grudnia uczniowie klas VI b i VI c wybrali się na wycieczkę do Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Wycieczka odbyła się z inicjatywy biblioteki szkolnej przy ulicy Szkolnej - pani Alicji Lange i Danieli Okrój.

Trasa wycieczki prowadziła od foyer przez widownię, magazyny sceniczne, scenę, aż do pracowni charakteryzatorskiej oraz magazynu i wypożyczalni kostiumów. Uczniowie mieli okazję przymierzyć peruki sceniczne i okrycia głowy wykorzystywane podczas przedstawień. Podczas zwiedzania Opery Bałtyckiej uczniowie poznali specyfikę teatru operowego i tajniki pracy twórców operowych: reżysera, scenografa, dyrygenta, solisty oraz zespołów artystycznych - chóru i orkiestry. Mieli możliwość podejrzenia próby zespołu baletowego, wysłuchać śpiewu operowego w wykonaniu śpiewaczki operowej oraz wcielić się w rolę reżysera.

Kolejnego dnia 4 grudnia 2019 r. również dzieci z oddziału przedszkolnego „0” f miały okazję udać się do Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Wycieczkę dla dzieci z oddziału przedszkolnego zorganizowały panie Anna Rosińska – Werbicka i Daniela Okrój.

Dzieciom i uczniom naszej szkoły bardzo się ta wycieczka podobała, a szczególnie próby aktorów zespołu baletowego. Wycieczka zorganizowana została w ramach projektu pt. „Zawodowy zawrót głowy”

ul. Szkolna

„Zawodowy zawrót głowy” - wycieczka do Opery Bałtyckiej w Gdańsku