„Zawodowy zawrót głowy” - dlaczego warto być ratownikiem medycznym

Utworzono dnia 11.12.2019

W ramach projektu pt. „Zawodowy zawrót głowy” w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z ratownikami medycznymi. W zajęciach wzięły udział dzieci z oddziałów przedszkolnych 0f i 0d. Organizatorkami projektu są pani Daniela Okrój, Anna Rosińska – Werbicka i Alicja Lange. W zorganizowaniu spotkania z ratownikami pomogła mama dziecka z oddziału przedszkolnego 0f pani Bernadeta Marchewicz. Ratownicy medyczni opowiedzieli i pokazali dzieciom na czym polega ich praca. Dzieci uczyły się w jaki sposób wezwać pogotowie, w jaki sposób ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej, jak wykonać masaż serca i zawinąć w koc termiczny. Dzieci mogły zobaczyć też, jak bije serce na rejestratorze rytmu serca. Największy entuzjazm dzieci wzbudził natomiast ambulans. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat wyposażenia ambulansu, miały możliwość do niego wsiąść i włączyć sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały. Serdecznie dziękujemy ratownikom za przeprowadzenie w naszej szkole tak cennych lekcji.

„Zawodowy zawrót głowy” - dlaczego warto być ratownikiem medycznym

Utworzono dnia 11.12.2019, 17:54