Zajęcia czytelnicze z książką E.Carle dla klas 0-1

Utworzono dnia 30.01.2020

W czytelni na ul.Leśnej odbyły się zajęcia z książką E.Carle "Bardzo głodna gąsienica". W zajęciach wzięły udział klasy "0" i "1". Zaangażowane zostały również uczennice starszych klas, które pomagały w przygotowaniach, a na zajęciach czytały młodszych kolegom i koleżankom książkę. Dzieci wysłuchały książki " Za nic na świecie nie zjem pomidora " autorstwa Lauren Child. Następnie porozmawialiśmy o tym, co lubimy jeść, a czego nie lubimy. Po krótkiej rozmowie przeszliśmy do lektury książki"Bardzo głodna gąsienica. Dzieci obejrzały maskotkę naszej głównej bohaterki. Wysłuchały historii , dyskutowaliśmy o tym dlaczego gąsienicę rozbolał brzuch, czy nas czasami również boli brzuch i kiedy, oraz dlaczego warto jeść zdrowe rzeczy. Następnie dzieci wykonywały różne zadania dotyczące książki: układały motyle i gąsienice w kolejności od największej do najmniejszej, poznały również cykl rozwoju motyla, dobierały motyle w pary, uczyły się liczyć do 10 oraz rozpoznawać dni tygodnia. Wykonaliśmy również z dziećmi pierwszy motyli lot- dzieci latały jak motyle po czytelni za motylim przewodnikiem. Oraz były zawijane w kokonik, aby poczuć się jak małe gąsieniczki. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną. Do dyspozycji miały kolorowe segmenty gąsienicy i stworzyły na kartkach swoje gąsieniczki. Prace zostały powieszone na wystawie w korytarzu klas młodszych.

Czytelnia szkolna

Zajęcia czytelnicze z książką E.Carle dla klas 0-1

Utworzono dnia 30.01.2020, 19:15

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.