Z wizytą na poczcie

Utworzono dnia 09.12.2018

Projekt pt: „Niepełnosprawność nie musi ograniczać” nadal dynamicznie rozwija się. W sobotę 17 listopada br. Julia i Maciek uczniowie klasy IV a wraz z nauczycielami wspomagającymi udali się komunikacją miejską do Urzędu Pocztowego nr 1 w Wejherowie. Na miejscu dzieci poznali sekrety funkcjonowania poczty. Dowiedziały się, że na poczcie można nie tylko wysłać list, kupić znaczek ale też nadać paczkę, przesłać pieniądze, zapłacić rachunki. Uczniowie poznali różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe. Wzbogacili słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, skrzynka pocztowa.

Potem uczniowie samodzielnie zakupili kartki pocztowe i znaczki. Zaadresowali pocztówki i jedną z nich wysłali Pani Dyrektor. Po tak emocjonującej wizycie nauczyciele zdecydowali o zabraniu swoich podopiecznych na słodki poczęstunek.

Ta przyjemna przerwa szybko dobiegła końca i dzieci wraz z nauczycielami wróciły do szkoły. Kartka szczęśliwie dotarła do celu w poniedziałek 19 listopada i bardzo ucieszyła Adresatkę. Jak widać nasz projekt działa i sprawia dużo radości naszym uczniom.

Olga Szewczyk

Z wizytą na poczcie