Wycieczka uczniów klas IVc, Va i VIa do gabinetu weterynaryjnego w Orlu

Utworzono dnia 15.10.2019

10 paździrnika 2019 roku, uczniowie z klas integracyjnych – IV c, V a i VI a, pod czujnym okiem pań – Karoliny Kreft, Agnieszki Olczak, Aleksandry Budnik – Taszek oraz Olgi Szewczyk, udali się z wizytą do gabinetu weterynarii Tikwet w Orlu. Wycieczka odbyła się w ramach zapoznawania dzieci z ciekawymi zawodami, wykonywanymi przez dorosłych. Naszym gospodarzem była pani Tatiana Duchniewicz, lekarz weterynarii, która wraz mężem jest właścicielem przychodni.

Przemiła pani Tatiana zaprezentowała nam gabinet oraz urządzenia służące do badań laboratoryjnych milusińskich podopiecznych. Uczniowie byli szczególnie zainteresowani płytkami Petriego z podłożem do namnazania bakterii, także takimi z wyhodowanymi już na nich koloniami bakterii, jednak nieinwazyjnymi dla ludzi. Uczestnicy wycieczki mogli sami wszystkiego dotknąć, wypróbować, zbadać, obsłuchać kolegów za pomocą stetoskopu, a nawet zważyć się na zwierzęcej wadze. Młodzi ludzie mieli mnóstwo pytań dotyczących leków, badań i hospitalizowania zwierząt, i nie wstydzili się ich zadawać. Pani doktor opowiadała o ciekawych przypadkach medycznych, nawet o leczeniu niedźwiedzia.

Następnie pani Tatiana przedstawiła uczniom swoich podopiecznych – dwa koty rasy Neva Masquarade oraz olbrzymiego psa. Ta część wizyty chyba najbardziej przypadła dzieciom do gustu.

Na koniec pani weterynarz przygotowała dla nas miły poczęstunek – pączki i soczki.

Dzieci wyraziły wdzięczność naszemu gospodarzowi, wręczając dyplom z podziękowaniami.

Kilkoro spośród uczniów zadeklarowało już chęć zostania w przyszłości weterynarzem.

Wycieczka oprócz walorów edukacyjnych, służyła także integracji uczniów.

Wycieczka uczniów klas IVc, Va i Via do gabinetu weterynaryjnego w Orlu

Utworzono dnia 15.10.2019, 19:09