Warsztaty w pizzerii

Utworzono dnia 02.12.2019

Uczniowie z klas integracyjnych – IV c, V a i VI a, wybrali się w czwartek 28 listopada 2019 roku, pod opieką pań: Karoliny Kreft, Agnieszki Olczak, Aleksandry Budnik – Taszek oraz Olgi Szewczyk, na warsztaty do pizzerii. Naszym gospodarzem była pizzeria „Grande”, mieszcząca się w Bolszewie przy ulicy Zamostnej 65B. Uczniowie zapoznali się z zawodem kucharza, pizzermana, a następnie pod okiem profesjonalisty wykonali własnoręcznie pizze. Dzieci pysznie odnalazły się w rolach pizzermanów, a wykonanie włoskich specjałów, z prawdziwie włoskich składników było ogromną frajdą i wielką przyjemnością. Uczniowie wykazali się fantazją nadając nawet swoim pizzom nazwy spoza karty: „propizza”, „hacker”, „szynkowakokona”, „samiszyn”, „pizza ham”. Następnie młodzi adepci sztuki kulinarnej ze smakiem zjedli własne wyroby, wypieczone w piecu przez pracownika pizzerii.

Wycieczka poza walorami edukacyjnymi, była ogromną przyjemnością i służyła integracji uczniów.

Serdecznie dziękujemy właścicielom pizzerii Grande za pyszną lekcję poza murami szkoły.

Warsztaty w pizzerii

Utworzono dnia 02.12.2019, 18:49

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.