Warsztaty kulinarne na zajęciach kaszubskiego

Utworzono dnia 08.12.2019

W ostatnim tygodniu listopada, w naszej szkole odbyły się warsztaty kulinarne "Salôtka z ògardôwizne". Pomysłodawcami tych warsztatów byli nauczyciele języka kaszubskiego. Uczniowie uczący się tego języka ,odpowiedzieli "tak"na zaproszenie swoich nauczycieli. Przybyli do szkolnej stołówki i zaopatrzeni w potrzebne składniki, z zapałem zabrali się do pracy. Dla wyjaśnienia dodamy,że "Salôtka z ògardowizne " to sałatka warzywna,jedna z najbardziej popularnych sałatek na Kaszubach. Pod opieką nauczycieli dzieci pokroiły przyniesione ( wcześniej ugotowane)warzywa i pozostałe składniki. Po czym wszystko przyprawiły,starannie wymieszały i nałożyły na talerzyki. Wspólnie nakryły do stołu i z apetytem skosztowały przygotowanej przez siebie sałatki. Przy okazji przypomniały sobie nazwy warzyw w języku kaszubskim. Posłuchały również  piosenki o warzywach i wykonały kolorowe prace ,na których znalazły się przepisy na sałatkę oraz ich obrazkowe składniki. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z udziału w kulinarnej,kaszubskiej przygodzie. Sałatka smakowała nie tylko dzieciom. Ich rodzice również ją zachwalali. Dziękujemy uczniom za udział w warsztatach,a rodzicom za pomoc w zaopatrzeniu dzieci w potrzebne składniki i otwartość na propozycje nauczycieli. Mamy nadzieję,że dzieci zawsze będą tak chętnie i z takim zaangażowaniem uczestniczyły w warsztatach z języka kaszubskiego.
Nauczyciele języka kaszubskiego:
Beata Brylowska,Agnieszka Burda,Marek Czoska,Irena Samson

Warsztyt kulinarne na zajęciach kaszubskiego

Utworzono dnia 08.12.2019, 14:07

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.