Warsztaty kulinarne

Utworzono dnia 18.10.2020

W dniach 06.i 07.10.2020r. odbyły się w naszej szkole warsztaty kulinarne "Brzadôwô salôtka". Wzięli w nich udział uczniowie z kl.Ic, IIb, IIf i IIIa, którzy uczęszczają na zajęcia języka kaszubskiego. Podczas warsztatów, dzieci pod nadzorem nauczyciela prowadzącego p.Beaty Brylowskiej, zrobiły owocową sałatkę. Każdy przyniósł swoje ulubione owoce, sztućce, deskę do krojenia, talerzyk, miseczkę, fartuszek oraz jogurt( dzieci chętne) , aby wzbogacić smak sałatki. Nasi mali "kaszubscy kucharze"zabrali się ochoczo do pracy. Przygotowali starannie swój warsztat pracy. Następnie umyli owoce, obrali je ze skórki,  pokroili i dodali do nich jogurt. Po wymieszaniu sałatka była gotowa do spożycia. Rozpoczęła się jej degustacja.  Wszystkim dzieciom sałatka bardzo smakowała. Niektórzy zabrali trochę sałatki do domu, aby poczęstować swoich bliskich. Podczas pracy wszyscy pamiętali o zachowaniu zasad   bezpieczeństwa i higieny.To był dla nas wszystkich mile spędzony czas. Dzięki  warsztatom dzieci wzbogaciły swoje umięjętności zarówno kulinarne, jak i językowe.

Beata Brylowska

Warsztaty kulinarne