Szlachetna paczka

Utworzono dnia 12.12.2019

Rodzice i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolszewie jesteście

CUDOWNI, WSPANIALI I KOCHANI.

Kolejny rok angażujemy się w akcję „Szlachetna Paczka” i po raz kolejny, Wasze dobre serca okazały się niesamowicie szlachetne.

W tym roku, paczki robiliśmy dla dwóch rodzin, dla 70-letniej Pani Zosi i 57-letniego Pana Romana z niepełnosprawnością (brak nogi). Wszystkie potrzeby udało nam się zapewnić. Po posegregowaniu przyniesionych darów, z potrzeb brakowało jedynie butów i ciepłej piżamy. Z pieniędzy uzbieranych podczas szkolnego dnia wolontariatu i akcji ciacho za 1 zł zakupiliśmy ciepłe buty zimowe oraz piżamkę dla Pani Zosi i adidasy dla Pana Romana. Pani Zosia to drobniutka osoba, więc spokonie będzie mogła jeść ulubione galaretki, których uzbieraliśmy naprawdę sporo :), nie będzie musiała przez jakiś czas martwić się również o opatrunki, które codziennie zmienia.

Za każdym razem, gdy wybieramy rodzinę mamy lekką obawę, czy na pewno uda nam się zebrać wszystko co trzeba, ale z dnia na dzień potrzebne artykuły pojawiają się, a nasza radość rośnie. W czwartek 5 grudnia wraz ze szkolnymi wolontariuszkami zapakowaliśmy artykuły na ulicy Szkolnej. W piatek 6 grudnia, przygotowaliśmy paczki na ulicy Leśnej. Pomagali nauczyciele (m.in. załatwiając transport, bo w jedną osobówkę wszystko by się nie zmieściło) oraz uczniowie ze szkolnego wolontariatu, którzy po swoich godzinach lekcyjnych pomagali w pakowaniu. 7 grudnia zawieźliśmy wszystko do centrum, które mieściło się w Elektryku w Wejherowie , a stamtąd jeszcze tego samego dnia, trafiło do rodzin. Radość Pani Zosi i Pana Romana były ogromne z całego serca Wam dziękują. My również, nauczyciele, dziękujemy za ogromne zaangażowanie.

Dajecie dzieciom piękny przykład, że pomaganie jest ważne. Ślemy ciepłe uściski.

Pozdrawiam Marzena Hazuka-Beraś

Szlachetna paczka