Spotkanie z Paraolimpijką z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji

Utworzono dnia 26.11.2020

W dniach 20 i 23 listopada 2020 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Tolerancji uczniowie Szkoły Podstawowej w Bolszewie mieli możliwość spotkać się i porozmawiać za pośrednictwem ZOOM-u z Panią Lucyną Kornobys, polską niepełnosprawną lekkoatletką, medalistką Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata i Europy.

Pani Lucyna opowiedziała uczniom swoją historię, w której przedstawiła drogę, jaką musiała pokonać, aby osiągnąć sukces. Lekkoatletka od piętnastego roku życia jest osobą niepełnosprawną. Dzięki swojej determinacji i zamiłowaniu do sportu zdobyła wiele medali. Ustanowiła rekordy Świata i Europy w pchnięciu kulą, w rzucie oszczepem oraz w rzucie dyskiem. W 2020 r. została wyróżniona nagrodą „Sport bez Barier” w ramach Plebiscytu "Przeglądu Sportowego".

Skromna i pełna pozytywnej energii medalistka opowiadała uczniom z klas II c, I d, IV d, V c, VI a, VII a o swoich dokonaniach. Dzieci z zaciekawieniem słuchały historii Pani Lucyny, która przedstawiła im długą i niełatwą drogę do sukcesu. Mówiła również o determinacji i ciężkiej pracy, których celem było nie tylko zdobycie kolejnego krążka, ale przede wszystkim przekonanie siebie i innych, że niepełnosprawni też mogą osiągać sukcesy. Sportsmenka opowiadała o swoich treningach przeplatanych rehabilitacjami, a także o emocjach, jakie jej towarzyszyły w trakcie zawodów. Wspomniała również o ograniczeniach, jakie napotyka w związku z pandemią. Pani Lucyna ze względu na zamknięte siłownie aktualnie dużo trenuje w domu. Przystosowała swoje małe mieszkanie tak, aby móc dalej trenować i osiągać kolejne sukcesy.

Następnym celem naszej medalistki jest zdobycie złotego medalu w Tokio. Igrzyska ze względu na COVID-19 zostały przesunięte o rok. Jesteśmy pełni nadziei, że Pani Lucynie uda się zdobyć wymarzony cel. Będziemy na bieżąco śledzić kolejne poczynania tak wspaniałej osoby. Dziękujemy za cenne spotkanie i życzymy dalszych sukcesów.

Spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji

Utworzono dnia 26.11.2020, 11:58