Spotkania klas 0 A i 0 B w czytelni na Leśnej

Utworzono dnia 16.12.2020
W ramach współpracy z nauczycielami klas 0, biblioteka spotyka się z najmłodszymi uczniami. Pierwsze zajęcia miały na celu wzajemne poznanie się, dzieci oraz nauczyciel opowiadali o swoich zainteresowaniach, marzeniach. Podczas kolejnych spotkań, uczniowie grup zerowych jako potencjalni czytelnicy, zwiedzali bibliotekę – wypożyczalnię i czytelnię, mogły podejść do półek, obejrzeć kolorowe książki, oraz mogły zapoznać się z regulaminem. Następne spotkania odbyły się w atmosferze czytania znanych bajek, krótkich opowiadań. Dzieci z zainteresowaniem słuchały, a później chętnie odpowiadały na pytanie nauczyciela – bibliotekarza dotyczące treści głównych bohaterów, czy ulubionej postaci. Dzięki temu nauczyciel mógł ocenić ich uwagę oraz skupienie. Z okazji Mikołajek  jedna z grup – 0 B, w czytelni, mogła posłuchać także znanych wierszy dla dzieci z książki „Kto wymyślił choinki”? Biblioteka wraz z nauczycielami klas 0 planuje częściej przeprowadzać zajęcia biblioteczne i spotkania z książką dla dzieci. Czytanie najmłodszym wyrabia wśród nich nawyk czytania, sięgania po książkę, wpływa na rozwój intelektualny oraz zainteresowań czytelniczych. Poprzez tego typu spotkania, dzieci nabywają wiedzę na temat ważnej i nieodzownej roli, jaką spełnia książka w życiu każdego człowieka.

Wiesława Żywicka nauczyciel -bibliotekarz

Spotkania klas 0 A i 0 B w czytelni na Leśnej