Projekt edukacyjny ,,Kaszuby- moja mała ojczyzna" w klasie 1e

Utworzono dnia 25.06.2020
W czasie kończącego się już roku szkolnego, uczniowie klasy 1e realizowali projekt edukacyjny ,,Kaszuby- moja mała ojczyzna". Głównym celem tego projektu było kształtowanie umiejętności dostrzegania piękna i oryginalności Kaszub. A także poznawanie tradycji ludowych– strojów, pieśni, tańców, sztuki zdobniczej, budzenie zainteresowania miejscem i regionem w którym mieszkamy.
Dzieci wykonywały albumy, w których umieszczały prace związane z Kaszubami- m.in. ilustracje do poznanych legend, rysunki herbu Kaszub, kaszubskich wzorów. Podsumowaniem projektu miał być występ dla rodziców, jednak pandemia pokrzyżowała nasze plany. Udało nam się podsumować projekt w nieco inny sposób, we własnych domach, śpiewając wspólnie, poznane jeszcze w szkole ,,Kaszubskie nuty". Zapraszamy do obejrzenia.

Serdecznie dziękuję Rodzicom za pomoc przy realizacji nagrania!

POMAGAMY

Pomoc dla naszej uczennicy