Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie

Podsumowanie projektu edukacyjnego "LAS BEZ TAJEMNIC"

Utworzono dnia 11.06.2020

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie oddziałów II A oraz II D realizowali projekt edukacyjny ,,LAS BEZ TAJEMNIC".
Projekt ten obejmował zestaw działań mających na celu rozwijanie wiedzy o środowisku oraz kształtowanie postaw ekologicznych już u młodszych dzieci. Jego najważniejszymi celami było: rozwijanie u dzieci zainteresowań przyrodniczych, poznanie ekosystemu, jakim jest las, określanie składowych i funkcji tego ekosystemu, zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami ochrony środowiska, wyrabianie nawyków proekologicznych, poznanie leśnych gatunków roślin, także tych objętych ochroną, rozumienie potrzeby dokarmiania zwierząt i roślin w czasie zimy oraz zachęcanie do aktywnego poznawania przyrody i procesów w niej zachodzących;
W okresie od września 2019 do lutego 2020 roku uczniowie uczestniczyli między innymi w w wycieczce edukacyjnej do Leśnego Ogrodu Botanicznego w Marszewie, gdzie brali udział w zajęciach „Dotknij lasu” oraz odbyli spacer po lesie, w czasie którego oglądali najpopularniejsze gatunki polskich drzew. Uczniowie uczestniczyli też w warsztatach twórczych, podczas których poznawali wybrane gatunki ssaków i ptaków oraz ich głosy. W ramach realizacji zagadnień projektu uczniowie uczestniczyli także w konkursie fotograficznym „Las w jesiennej szacie”. Podczas wystawy zdjęć zaprezentowali swoje wspomnienia z wycieczek i spacerów do lasu. Realizacja zagadnień projektu „Las bez tajemnic” odbywała się także poprzez zajęcia tematyczne i czytelnicze, podczas których uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat korzyści płynących z lasu dla człowieka oraz na temat właściwego, proekologicznego, a także bezpiecznego zachowania w lesie i korzystania z jego dobrodziejstw. Podczas zajęć uczniowie mieli możliwość rozwinięcia umiejętności pracy zespołowej, współpracy i wytrwałości.

Na zakończenie realizacji projektu uczniowie przygotowali wspólny album ,,Las bez tajemnic. Wybrane gatunki drzew rosnących w Polsce". Każde dziecko opracowało w dowolnym edytorze tekstu informacje na temat wybranego drzewa. Następnie prace dzieci zostały połączone w jeden, wspólny dokument, tworzący album. Zachęcamy do zapoznania z albumem, którego wersja elektroniczna znajduje się poniżej, w załączniku.

ZAŁĄCZNIKI:

ALBUM "LAS BEZ TAJEMNIC"

Utworzono dnia 11.06.2020, 16:52

GALERIA PRAC UCZNIÓW

WYOBRAŹNIĄ MALOWANE...

Galeria prac uczniów klas młodszych

Prace zaproponowane uczniom przez nauczycieli
zostały wykonane w domu
podczas zdalnego nauczania pod czujnym okiem rodziców

Podziwiamy! Dziękujemy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

NOWE HORYZONTY

Projekt realizowany przez Gminę Wejherowo

Regulamin projektu

BEZPIECZNE ŻYCIE

Uczniowie klas I biorą udział
w Ogólnopolskim Programie "Bezpieczne życie"

INFORMACJE O PROGRAMIE

SPRAWOZDANIE Z PROGRAMU "BEZPIECZNE ŻYCIE"

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

Szkoła uczestniczy w kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”


Informacje o kampanii

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Instytut Goethe