Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 02.03.2020

26 lutego 2020r. w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej przy ulicy Szkolnej”. Tego dnia dzieci przyszły do szkoły odświętnie ubrane wyczekując chwili, gdy będą mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę ze szkolnej biblioteki. Na wstępie uroczystości pani wicedyrektor Sabina Zima przywitała wszystkie dzieci, a potem pierwszoklasiści mogli obejrzeć przedstawienie w wykonaniu uczniów klas 6c, 6a       i 5d, przygotowane pod kierunkiem pani Danieli Okrój i pani Alicji Lange. Pierwszoklasiści mogli dowiedzieć się, co może się stać z bajkową krainą książki, kiedy dzieci nadużywają telefonów czy innych urządzeń do gier oraz co postanowiła zrobić królowa książek, aby uratować krainę Książkolandii. Pierwszaki postanowiły jej pomóc, ponieważ przypomniały mieszkańcom wiedzę o książkach – przygotowały plakaty, rozwiązywały zagadki, zgadywały tytuły bajek po wylosowanych rekwizytach, przygotowywały koszyczek dla Czerwonego Kapturka, śpiewały piosenkę oraz  recytowały wierszyki  o książkach i o tym jak korzystać z urządzeń elektronicznych. Dzieci przekonały się o tym, że czytanie książek jest bardzo cenne i jak smutny byłby świat, gdyby gry na urządzeniach elektronicznych zastąpiły czytanie książek.

Następnie dzieci złożyły obietnicę, że będą czytać książki oraz  o nie dbać, więc mogły zostać pasowane na czytelników. Od tego dnia mogą już samodzielnie wypożyczać książki. W nagrodę i  na pamiątkę tego dnia dzieci otrzymały dyplom dla swojej klasy oraz  przygotowane przez panie z naszej świetlicy szkolnej piękne zakładki do książek.

W kolejnych dniach po uroczystości każda klasa odwiedzi bibliotekę ze swoją wychowawczynią w celu wypożyczenia pierwszej książeczki. Dzieci dowiedzą się też wielu ciekawostek o książkach, jak wypożycza się książki i jak o nie dbać.

Cieszymy się, że mamy nowych czytelników!

Pasowanie na czytelników uczniów klas pierwszych

Utworzono dnia 04.03.2020, 13:07