Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania  w bibliotece przy ul. Leśnej

Utworzono dnia 03.10.2020

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W naszej szkole, jak co roku, również obchodziliśmy to święto, do którego chętnie włączyły się uczennice klasy VI, miłośniczki biblioteki. We wszystkich klasach pierwszych i drugich czytały bajki, pokazywały ilustracje. Po przeczytaniu dzieci omawiały treść, odpowiadały na pytania z fabuły, rysowały ilustracje.

Cieszymy się, że to cykliczne działanie na rzecz promocji czytelnictwa wśród dzieci stało się już tradycją w naszej szkole. Wszystkim czytającym i słuchającym dziękujemy za udział.

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.