Obchody dnia wolontariatu na ul.Szkolnej

Utworzono dnia 12.12.2019

Z okazji dnia wolontariatu,  który obchodziliśmy w naszej szkole 4 grudnia 2019 r., szkolne koło wolontariatu zorganizowało kiermasz ciast. Podczas przerw uczniowie mogli kupować ciasto, a dochód z ich sprzedaży został przeznaczony na cele charytatywne.

W tym dniu odwiedzili nas także wolontariusze fundacji „Sprawni Inaczej”, którzy przyjechali do naszego kraju w ramach programu wymiany młodzieży Erasmus+. Byli to wolontariusze z Armenii, Hiszpanii i Niemiec, którzy na co dzień pracują w warsztatach terapii zajęciowej z ludźmi niepełnosprawnymi. Podczas spotkania, w którym uczestniczyły klasy 4c, 5a, 5d, 6a, wolontariusze opowiedzieli nam o swojej pracy, zamiłowaniu do sztuki, o tym czym zajmowali się przed przyjazdem do Polski i o trudnościach w nauce naszego języka. Uczniowie byli niezwykle zainteresowani, pytaniom nie było końca, mieli też okazję spróbować swoich sił w rozmowie w językach angielskim i niemieckim.

Po wspólnym spotkaniu, uczniowie z klas 4c i 5d udali się na warsztaty pod okiem naszych zagranicznych gości. Mogli tam wyładować się artystycznie podczas lepienia z gliny oraz malowania gipsowych figurek. Część figurek została w pracowni artystycznej naszej szkoły – po pomalowaniu ich podczas lekcji plastyki, trafią w ręce seniorów z domu pomocy społecznej, których odwiedzą nasi wolontariusze jeszcze przed świętami.

Goście z fundacji „Sprawni Inaczej” wystawili w naszej szkole stoisko z pracami wykonanymi w warsztacie terapii zajęciowej, gdzie można było zakupić przepiękne wyroby z gliny – świąteczne figurki, magnesy, półmiski czy kartki świąteczne.

Obchody dnia wolontariatu na ul.Szkolnej

Utworzono dnia 12.12.2019, 09:30