Niepodległa w sercach nam gra...

Utworzono dnia 19.12.2019

„MUZYCZNIE DLA NIEPODLEGŁEJ”

W tym roku uczniowie naszej szkoły, a w szczególności chór szkolny, trzykrotnie włączyli się w obchody 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Kolejny raz uczciliśmy to piękne święto, biorąc udział w Marszu Niepodległości organizowanym przez Wójta Gminy Wejherowo 10.11 br. Wraz z mieszkańcami Gminy Wejherowo spotkaliśmy się na Gminnym Placu Pamięci w Bolszewie, skąd ze śpiewem na ustach, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo ruszyliśmy do ArtParku. Marsz zakończyliśmy wspólnym śpiewem pieśni i piosenek patriotycznych, który poprowadził chór naszej szkoły oraz schola „Dzieci Kalasancjusza” przy akompaniamencie orkiestry. Kolejne świętowanie miało miejsce w szkole podczas uroczystych apeli 12.11 br. Tym razem oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny. Uroczysty apel odbył się w dwóch budynkach naszej szkoły. Uczniowie recytowali piękne wiersze o tematyce patriotycznej, a chór szkolny zaprezentował pieśni patriotyczne.

Świętowanie zakończyliśmy uroczystym koncertem „Śpiewamy dla Niepodległej”, który odbył się 20.11 br. w hali widowiskowo – sportowej przy ul. Leśnej 35. W koncercie zaprezentował się chór szkolny oraz schola „Dzieci Kalasancjusza” przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo. Koncert zorganizowano dla mieszkańców Gminy Wejherowo. W czasie uroczystości przybyli goście mogli wspólnie z artystami zaśpiewać pieśni i piosenki patriotyczne oraz poznać historię ich powstania. Uczniowie klasy V b oraz   IV e zadbali o przygotowanie słodkiego poczęstunku dla przybyłych gości. Piękną dekorację hali przygotowała P. Bożena Reszke wraz z uczniami klasy VIII b. Obsługę gości podczas koncertu zapewnili uczniowie klasy IV e, V b i VI f wraz z Rodzicami  pod czujnym okiem p. Alicji Hopa. Historię pieśni i piosenek patriotycznych przygotowała p. Justyna Gąsiewicz wraz z uczniami klasy VIII a. Koncert poprowadził p. Tomasz Winczewski, kapelmistrz Orkiestry Dętej Gminy Wejherowo. Organizatorem koncertu, a jednocześnie osobą przygotowującą chór szkolny oraz scholę „Dzieci Kalasancjusza” była p. Agnieszka Zielonko.

Małgosia Zielonko

Muzycznie dla Niepodległej