Lekcja otwarta 15 dzieł sztuki, które zna cały świat.

Utworzono dnia 12.10.2020

W piątek 9 października przy ulicy Szkolnej odbyła się lekcja otwarta. Tematem lekcji było 15 dzieł sztuki, które zna cały świat. W zajęciach uczestniczyła klasa IVe, czyli moje kochane dzieciaki, które mam nadzieję zarazić sztuką. Uczniowie poznali obrazy stworzone w Europie od renesansu do współczesności. Przecież każdy człowiek na ziemi, musi znać Mona Lisę Leonarda da Vinci, Słoneczniki Vincenta van Gogha czy Dziewczynkę z balonikiem Banksiego.

Zaczęłam od pokazu multimedialnego, czyli pokazania uczniom dzieł oraz artystów, którzy je stworzyli. Ku mojemu zaskoczeniu i radości wszyscy z zaciekawieniem słuchali opowieści np. o tym jak to trzynastoletni Pablo Picasso namalował na obrazie swojego ojca nogi gołębia, które były tak doskonałe, że ojciec oddał synowi swoje farby i stwierdził, że oto syn zajął jego miejsce malarza w rodzinie.

Kolejnym zadaniem, było dopasowanie na mapie Europy, artystów i ich dzieł według narodowości twórcy. Nie mogło zabraknąć plastycznego działania. Ucziowie otrzymali kolorowanki z dziełami jakie poznali, które mieli po swojemu pokolorować i kreatywnie dokończyć dalszą część obrazu.

Uczniowie z ogromną pasją zabrali się do wykonania zadania.

Dziękuję bardzo za wspaniałą postawę uczniom z klasy IV e, oraz wszystkim nauczycielom za obecność na mojej lekcji.

Marzena Hazuka-Beraś

SERDECZNIE ZAPRASZAM UCZNIÓW NA KOŁO PLASTYCZNE, KTÓRE ODBYWA SIĘ W ŚRODY W GODZINACH 14.40-15.25. W TYM ROKU NA KOLE POZNACIE ARTYSTÓW RÓŻNYCH KIERUNKÓW  W SZTUCE I BĘDZIECIE TWORZYĆ PRACE MALARSKIE W RÓŻNYCH STYLACH.

Lekcja otwarta 15 dzieł sztuki, które zna cały świat.

Utworzono dnia 12.10.2020, 20:10