Lekcja historii w bibliotece szkolnej pt. „Piaśnica – pamięć i ostrzeżenie”

Utworzono dnia 17.02.2020

Piaśnica to miejsce szczególne dla historii Kaszub.

To miejsce, gdzie na przełomie 1939 i 1940 roku zginął z rąk oprawców hitlerowskich kwiat inteligencji polskiej i kaszubskiej. Dzisiaj uczniowie i nauczyciele naszej szkoły, po wielu latach wspominają te tragiczne wydarzenia, biorąc udział   w  zajęciach poświęconych Piaśnicy. 10 lutego 2020 r. uczniowie starszych klas zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej na warsztaty  i projekcję filmu pt. „Młyny historii - Piaśnica”. Film  zrealizowany został przez Muzeum Piaśnickie w Wejherowie, a sfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, powstał w ramach cyklu filmów dokumentalnych pt. „Młyny historii” i wzbogacony archiwaliami fotograficznymi, scenami fabularyzowanymi oraz animacją. Po filmie uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat minionych wydarzeń i refleksji nad własnym postępowaniem wobec drugiego człowieka. Spotkanie to było cenną lekcją historii dotyczącą bolesnych kart naszego kraju i regionu z czasów II wojny światowej.  Zajęcia odbyły się z inicjatywy nauczyciela historii pani Katarzyny Błędzkiej, biblioteki szkolnej oraz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie w ramach projektów edukacyjnych realizowanych w naszej szkole pt. „Piękna nasza Polska cała”, „Historia Małej Ojczyzny” oraz „Dzień Dobrego Słowa”.

Lekcja historii w bibliotece szkolnej pt. „Piaśnica – pamięć i ostrzeżenie”

Utworzono dnia 17.02.2020, 11:06

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.