Samorządowa Szkoła Podstawowa im. gen. broni Zygmunta Berlinga

Kaszubska Wigilia

Utworzono dnia 30.12.2019

Dnia 19 grudnia odbyła się Wigilia dla dzieci uczęszczających na zajęcia języka kaszubskiego,prowadzonych przez p. Beatę Brylowską. Podczas spotkania wigilijnego, dzieci miały okazję wysłuchać Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa w języku kaszubskim. Chętne dzieci odczytały w/w fragment także po polsku. Podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia również w dwóch językach:kaszubskim i polskim. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Dwie z nich: "Cëchô noc" i "W stajeneczce..." zostały wykonane w języku kaszubskim. Zjedliśmy słodki poczęstunek,który został  przygotowany przez rodziców dzieci. Rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach wigilijnych w naszych domach. Na koniec spotkania zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć. Dziękuję bardzo rodzicom  za przygotowanie słodkiego poczęstunku  i zadbanie o uroczysty ubiór dzieci. To wszystko podkreśliło świąteczny charakter naszego spotkania. Dzieciom dziękuję za miłą i iście rodzinną atmosferę,jaką stworzyły podczas naszego wigilijnego spotkania. Mam nadzieję,że powtórzymy je również w przyszłym roku.

Beata Brylowska

Kaszubska Wigilia

Utworzono dnia 30.12.2019, 19:05

Styczeń 2020