Dzień Babci i Dziadka z Mieszkańcami DPS w klasie 2 d

Utworzono dnia 30.01.2019

Uczniowie klasy 2 d pod okiem Pani Małgorzaty Baczkowskiej, Doroty Kołacz, Sabiny Kwidzińskiej oraz swoich Rodziców przygotowali piękną uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Na uroczyste spotkanie oprócz swoich babć i dziadków uczniowie zaprosili również do naszej szkoły Podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wejherowie. Przy pięknej dekoracji oraz świątecznie udekorowanym stole uczniowie zaprezentowali zaproszonym Gościom montaż słowno-muzyczno-taneczny składający się z trzech części. Po przywitaniu Gości przez Panią Dyrektor uczniowie ustawili się na scenie. Najpierw przenieśliśmy się do teleturnieju „Familiada” gdzie dwie drużyny: wnuków i wnuczek odpowiadali na pytania związane z dziadkami. Na koniec rozgrywek uczniowie zaśpiewali piosenkę z życzeniami dla babć i dziadków jednocześnie wystukując rytm kubkami. Następnie dziewczynki zaprezentowały przepiękny układ taneczny z wykorzystaniem szarf „Taniec Śnieżynek”. W dalszej części chłopcy przedstawili swoje zdolności aktorsko-taneczne i wykonali „Taniec Dżentelmenów”, który przysporzył Gościom wiele uśmiechu na twarzy. Na koniec występów Goście obejrzeli prezentację składającą się ze zdjęć dziadków, życzeń, wspomnień i podziękowań. Całość prezentacji z podkładem muzycznym wywoła dużo radości, uśmiechu, ale i wzruszenie, a nawet łzy. Na koniec uczniowie złożyli wszystkim zaproszonym Gościom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki.

Spotkania dzieci z seniorami uczą szacunku do osób starszych oraz prawidłowych zachowań prospołecznych. Taka uroczystość wzmacnia więzi emocjonalne z rodziną. Uśmiechnięte i pełne radości twarze Seniorów i ich oczy pełne blasku były najlepszą nagrodą dla dzieci za wspaniały występ.

Dzień Babci i Dziadka z Mieszkańcami DPS w klasie 2 d

Utworzono dnia 30.01.2019, 14:55