DIY w bibliotece- szafka katalogowa

Utworzono dnia 31.01.2020

W bibliotekach coraz rzadziej spotkać można szafki katalogowe. Komputery zastąpiły katalogi kartkowe i szafki katalogowe trafiły do piwnic szkolnych. Nasza szafka, a właściwie dwie leżały w magazynie od dłuższego czasu. Warto dać meblom drugie życie i znaleźć pomysł na to, jak je wykorzystać i sprawić, aby były ładne i praktyczne. Czasami wystarczy zmienić jedynie jego zastosowanie. Naszym celem było zaadoptowanie szafek na podręczne szufladki do przyborów bibliotecznych. Dwie szafki przetransportowaliśmy do domu, aby tam przeszły zmianę. Pomysł był prosty: z dwóch szafek zrobić jedną wielką „szuflandię”. Front każdej z szufladek ozdobić tapetą, każda szufladka inna. W szkole udało nam się wyciąć z tapet prostokąty na szufladki. Tapety pochodziły z darmowych próbek z makretu. Reszta prac odbyła się w garażu. Tam odcięte zostały dolne szafki, połączone wszystko w całość. Następnie szufladki oklejone zostały tapetami, przycięte i ponownie przykręcone gałki. Całość wyruszyła do szkoły i tam pięknie prezentuje się w naszej bibliotece. W naszej szafce trzymać będziemy przeróżne drobiazgi. Zapraszamy do obejrzenia naszej „szuflandii”. Zachęcamy innych do przerabiania nie potrzebnych już mebli, aby dać im „drugie życie”.

Biblioteka ul.Szkolna

DIY w bibliotece- szafka katalogowa