Bezpieczne ferie zimowe

Utworzono dnia 14.01.2020

W trosce o bezpieczeństwo uczniów dzieci z oddziałów IIa oraz IIe przygotowały apel przypominający zasady bezpieczeństwa, o których należy pamiętać w czasie wypoczynku podczas ferii zimowych. 9 stycznia w apelu uczestniczyli uczniowie klas młodszych w budynku przy ulicy Leśnej, a 10 stycznia dzieci w budynku przy ul. Szkolnej. Mali artyści z IIa i IIe przygotowali program artystyczny, podczas którego udzielili kilku cennych rad dotyczących bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, między innymi:

- Wychodząc z domu, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu, ale też go nie przegrzewać.
- Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach, czy nartach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych oraz gęsto rosnących drzew.
- Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób. Do jazdy na łyżwach zawsze wybieraj lodowiska.
- Nigdy nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp
- Podczas zabaw w rzucanie śnieżkami używaj śnieżek z miękkiego śniegu, nie używaj ubitego lodu, ani lodu. Nie rzucaj śnieżkami w jadące pojazdy, najlepiej baw się rzucając do celu.

Wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych, radosnych i aktywnie sp ędzonych ferii zimowych.

Bezpieczne ferie zimowe

Utworzono dnia 14.01.2020, 19:46