Apel świąteczny przy ulicy Szkolnej

Utworzono dnia 04.01.2020

„Przy wigilijnym stole,

Łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny,

W miłości jest poczęty”

( Jan Kasprowicz)

Świąteczny nastrój zawitał w piątek 20.12.2019 r. do Szkoły Podstawowej w Bolszewie. O godzinie 8.00 uczniowie wszystkich klas wraz z wychowawcami zgromadzili się w sali gimnastycznej, gdzie rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe pt. „Tamtej nocy w Betlejem”. Cały spektakl przeplatany był pięknymi, polskimi kolędami. A scenografia, którą stanowiła szopka betlejemska, była wspaniałym dopełnieniem całości. Gra aktorów była na bardzo wysokim poziomie. Wielkie brawa dla uczniów i opiekunów koła teatralnego – p. B. Brylowskiej i p. M. Czoski.

Tuż po przedstawieniu odbyło się podsumowanie konkursów w I półroczu roku szkolnego 2019/2020. Nauczyciele wręczyli uczniom nagrody i dyplomy.

Następnie odbył się pokaz mody przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod czujnym okiem p. Marzeny Hazuki – Beraś. Modelki zaprezentowały na wybiegu kreacje świąteczne, sylwestrowe i karnawałowe. Prowadząca pokaz uczennica, krótko przedstawiała zalety i walory stroju. Nie zabrakło eleganckich, wieczorowych sukienek, jak i kolorowych, tiulowych. To była prawdziwa rewia mody! Wszystkie modelki nagrodzono gromkimi brawami.

Na zakończenie wicedyrektor Justyna Miszke-Redman złożyła wszystkim życzenia i przypomniała uczniom o bezpieczeństwie podczas przerwy świąteczno – noworocznej.

Po apelu odbyły się spotkania klasowe z wychowawcami.

Jasełka "Tamtej nocy w Betlejem"

Utworzono dnia 30.12.2019, 19:22