"A gdy już dorosnę..." - podsumowanie projektu

Utworzono dnia 03.06.2020

W roku szkolnym 2019/2020 r. uczniowie oddziału II a i III a realizowali projekt edukacyjny ,, A GDY JUŻ DOROSNĘ...". Miał on na celu:
- poznanie zawodów;
- rozwijanie zainteresowań;
- wyrabianie cech pożądanych w funkcjonowaniu dorosłego człowieka,
- kształtowanie umiejętności pracy zespołowej, planowania i odpowiedzialności za efekt końcowy,
- zachęcanie do poszukiwania różnych rozwiązań,
- wyrabianie poczucia przynależności do grupy

Cele te realizowano poprzez: pracę z tekstem, spotkania z ciekawymi ludźmi, poznawanie zawodów i miejsc pracy, wycieczki, warsztaty i ćwiczenia twórcze, prezentację swoich wytworów.

W okresie od października 2019 do lutego 2020 r. uczniowie uczestniczyli w wycieczkach edukacyjnych i warsztatach twórczych. Poznali pracę bibliotekarza, strażnika miejskiego i weterynarza. Mieli możliwość określenia własnych zainteresowań, rozwinięcia umiejętność pracy zespołowej, współpracy, wytrwałości w dążeniu do celu oraz cech pożądanych w przyszłej pracy zawodowej.
W czasie wycieczek uczniowie obserwowali pracę osób w ich miejscu pracy. Zapoznali się z warsztatem, wymaganymi kwalifikacjami, zakresem obowiązków i narzędziami potrzebnymi do wykonywania zawodu. Poprzez możliwość zadawania pytań, zaspakajali swoją ciekawość i poszerzali zainteresowania. Brali również udział w warsztatach twórczych poprzez które rozwijali kreatywność myślenia i działania. Podczas zajęć z edukacji informatycznej zostali zapoznani z elementami programowania. Zajęcia zostały wzbogacone pracami plastycznymi realizowanymi w formie indywidualnej i grupowej.
Na zakończenie realizacji projektu uczniowie dokonali ewaluacji udziału w projekcie, wykonując prace plastyczne pod hasłem ,,A gdy już dorosnę, to zostanę ...", które zostały zamieszczone są poniżej.

"A gdy już dorosnę..." - podsumowanie projektu

Utworzono dnia 03.06.2020, 14:51