„Każde dziecko ma prawo do szczęścia i swego miejsca w społeczeństwie."

Maria Grzegorzewska

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie jest otwarta na potrzeby każdego dziecka. Naszym nadrzędnym celem jest zaspokojenia podstawowych potrzeb każdego ucznia takich jak: bezpieczeństwo, przynależność, szacunek, uznanie i samorealizacja.  Każdemu dziecku  staramy się zapewnić możliwie optymalne warunki rozwoju, uwzględniając specyfikę jego trudności oraz dając możliwość stymulowania jego mocnych stron.

Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest objęty pomocą psychologiczno –pedagogiczną na terenie naszej szkoły. W zespole klasowym opracowujemy Indywidualne Programy Edukacyjno-Terapeutyczne, dobieramy odpowiednie formy, metody pracy i pomoce dydaktyczne aby dostosować wymagania edukacyjne do możliwości i potrzeb naszych uczniów. Dbamy o rozwój poznawczy, ale przede wszystkim stymulujemy rozwój społeczny i emocjonalny wierząc, że są one bazą do prawidłowych oddziaływań poznawczych.

Na terenie szkoły prowadzimy zajęcia rewalidacyjne, specjalistyczne i inne zajęcia o charakterze terapeutycznym m.in.

• Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne
  • Zajecia logopedyczne
  • Indywidualne zajęcia z psychologiem
  • Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
  • Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.