Podsumowanie projektu Erasmus+

Utworzono dnia 20.10.2019

29 sierpnia 2019 roku w sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbyło się podsumowanie projektu dofinansowanego z programu Erasmus+ pt.: „Zdobywanie kompetencji językowych i dydaktyczno-metodycznych w dobie zmian oświatowych”. Trwał on 24 miesiące i można go podzielić na dwa etapy. Pierwszy to wyjazdy nauczycieli na kursy zagraniczne; drugi to upowszechnianie w naszej placówce zdobytych na kursach wiadomości i umiejętności oraz wdrażanie nowych metod na lekcjach. W projekcie wzięło udział 12 nauczycieli, którzy odbyli kursy na Malcie, w Holandii, Hiszpanii, Niemczech i  Irlandii.

Na spotkanie zaprosiliśmy nauczycieli z Gminy Wejherowo, z Wejherowa a także przedstawicieli Gminy Wejherowo. Odwiedzili nas nauczyciele z pobliskich szkół podstawowych Orla, Góry oraz Gowina, a także ze szkół średnich w Wejherowie –  I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy materiały z wyjazdów zagranicznych oraz opowiedzieliśmy o kursach i naszych wrażeniach. Podzieliśmy się także materiałem szkoleniowym z następujących kursów: Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs, CLIL: innovative and effective methods and tools oraz Intensiv Deutschkurs und CLIL für Lehrer. Nauczyciele biorący w nich udział przygotowali krótkie prelekcje dla obecnych gości. Na zakończenie spotkania zaprezentowaliśmy również metodę CLIL w praktyce. Dla zaproszonych nauczycieli były przygotowane zagadki z fizyki i z języka niemieckiego, które były rozwiązywane przez naszych uczniów podczas IV Szkolnego Festiwalu Fizyki.

Na koniec poprosiliśmy wszystkich uczestników o wypełnienie ankiety, która dała nam informację zwrotną na temat naszych działań projektowych. Wszyscy wysoko ocenili pomysły związane z dysleksją: plakat oraz naklejkę z krótkimi zasadami jak pracować z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, terminarz szkolny dla uczniów z dysleksją oraz ulotkę na temat metody CLIL. Organizacja spotkania również została wysoko oceniona, a jego tematyka okazała się być bardzo praktyczna i przydatna.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że zaprezentowany materiał będzie dla nich inspiracją podczas pracy z uczniami w nowym roku szkolnym.

Podsumowanie projektu Erasmus+

Utworzono dnia 20.10.2019, 18:59