Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie

Podsumowanie projektu Erasmus+

Utworzono dnia 20.10.2019

Zdobywanie kompetencji językowych i dydaktyczno-metodycznych w dobie zmian oświatowych

29 sierpnia 2019 roku w sali konferencyjnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Bolszewie odbyło się podsumowanie projektu dofinansowanego z programu Erasmus+ pt.: „Zdobywanie kompetencji językowych i dydaktyczno-metodycznych w dobie zmian oświatowych”. Trwał on 24 miesiące i można go podzielić na dwa etapy. Pierwszy to wyjazdy nauczycieli na kursy zagraniczne; drugi to upowszechnianie w naszej placówce zdobytych na kursach wiadomości i umiejętności oraz wdrażanie nowych metod na lekcjach. W projekcie wzięło udział 12 nauczycieli, którzy odbyli kursy na Malcie, w Holandii, Hiszpanii, Niemczech i  Irlandii.

Na spotkanie zaprosiliśmy nauczycieli z Gminy Wejherowo, z Wejherowa a także przedstawicieli Gminy Wejherowo. Odwiedzili nas nauczyciele z pobliskich szkół podstawowych Orla, Góry oraz Gowina, a także ze szkół średnich w Wejherowie –  I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 im. Jakuba Wejhera w Wejherowie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy materiały z wyjazdów zagranicznych oraz opowiedzieliśmy o kursach i naszych wrażeniach. Podzieliśmy się także materiałem szkoleniowym z następujących kursów: Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs, CLIL: innovative and effective methods and tools oraz Intensiv Deutschkurs und CLIL für Lehrer. Nauczyciele biorący w nich udział przygotowali krótkie prelekcje dla obecnych gości. Na zakończenie spotkania zaprezentowaliśmy również metodę CLIL w praktyce. Dla zaproszonych nauczycieli były przygotowane zagadki z fizyki i z języka niemieckiego, które były rozwiązywane przez naszych uczniów podczas IV Szkolnego Festiwalu Fizyki.

Na koniec poprosiliśmy wszystkich uczestników o wypełnienie ankiety, która dała nam informację zwrotną na temat naszych działań projektowych. Wszyscy wysoko ocenili pomysły związane z dysleksją: plakat oraz naklejkę z krótkimi zasadami jak pracować z dzieckiem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, terminarz szkolny dla uczniów z dysleksją oraz ulotkę na temat metody CLIL. Organizacja spotkania również została wysoko oceniona, a jego tematyka okazała się być bardzo praktyczna i przydatna.

Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom za poświęcony nam czas. Mamy nadzieję, że zaprezentowany materiał będzie dla nich inspiracją podczas pracy z uczniami w nowym roku szkolnym.

Podsumowanie projektu Erasmus+

Utworzono dnia 20.10.2019, 18:59

GALERIA PRAC UCZNIÓW

WYOBRAŹNIĄ MALOWANE...

Galeria prac uczniów klas młodszych

Prace zaproponowane uczniom przez nauczycieli
zostały wykonane w domu
podczas zdalnego nauczania pod czujnym okiem rodziców

Podziwiamy! Dziękujemy!

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Październik 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

NOWE HORYZONTY

Projekt realizowany przez Gminę Wejherowo

Regulamin projektu

BEZPIECZNE ŻYCIE

Uczniowie klas I biorą udział
w Ogólnopolskim Programie "Bezpieczne życie"

INFORMACJE O PROGRAMIE

SPRAWOZDANIE Z PROGRAMU "BEZPIECZNE ŻYCIE"

Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową

Szkoła uczestniczy w kampanii społecznej Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej
„Mój smartfon, mój mały świat – klikam z głową”


Informacje o kampanii

SZKOLNY KLUB SPORTOWY

Instytut Goethe