IV FESTWIAL FIZYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BOLSZEWIE

Utworzono dnia 04.04.2019

Kolejna impreza szkolna zorganizowana z myślą o naszych uczniach. W tym roku bardzo ciekawa i innowacyjna. IV Festiwal Fizyki odbył się w dniach 27.03.- 28.03.2019r. i w ramach tego wydarzenia uczniowie klas VII i VIII rozwiązywali zadania w POKOJU ZAGADEK, gdzie zmagali się z łamigłówkami z języka niemieckiego i fizyki. To była doskonała okazja, aby wykazać się wiedzą z tych przedmiotów, sprytem i umiejętnością pracy w zespole. Inne atrakcje przygotowane we współpracy z Panią Beatą Szymańską w zakresie fizyki, to m. in. Wieczór z gwiazdami czyli nocne oglądanie gwiazd, Astrolekcja czyli przybliżenie uczniom czym jest astrofizyka.

Pokój zagadek był również doskonałą okazją do podzielenia się przez Panie organizatorki Katarzynę Drausal (nauczyciel języka niemieckiego i angielskiego) oraz Beatę Sauter (nauczyciel fizyki) wiedzą i umiejętnościami z zakresu stosowania metody CLIL łączącej w sobie naukę dwóch przedmiotów jednocześnie – w tym przypadku fizyki i języka niemieckiego. Pozostali nauczyciele z naszej szkoły zostali zachęceni do korzystania z tej metody na swoich przedmiotach oraz do współpracy z nauczycielami języków obcych. Jest to szczególnie dla nas ważne ze względu na innowacje językowe wprowadzone w naszych klasach.

IV FESTWIAL FIZYKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W BOLSZEWIE

Utworzono dnia 04.04.2019, 09:32