Zdobywanie kompetencji językowych i dydaktyczno-metodycznych w dobie zmian oświatowych

Utworzono dnia 18.04.2019

Nasza szkoła w roku szkolnym 2017/2018 przystąpiła do realizacji projektu dofinansowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Narodową Agencję Programu Erasmus+, Akcja KA1 Mobilność kadry edukacji szkolnej w sektorze Edukacja Szkolna.

W ramach tego działania wybrani nauczyciele naszej szkoły będą brać udział w zagranicznych kursach językowych oraz dydaktyczno – metodycznych, których celem będzie podniesienie jakości kształcenia w naszej szkole.

Projekt trwa dwa lata i podzielony jest na dwa etapy.  Pierwszy - to wyjazdy nauczycieli na kursy zagraniczne, drugi – to wdrożenie zdobytej wiedzy w proces nauczania oraz upowszechnianie rezultatów naszej pracy.

Kursy, w których będą brać udział nasi nauczyciele to:

1. CLOU Fortbildungskurs – Paddeborn, Niemcy

2. Erasmus+: Identifying Barriers to Learning – A Special Educational Needs - Hiszpania Barcelona

3. Go IWB! - Interactive Teaching and Learning on the Interactive White Board 5-DAY - Malta

4. Erasmus+: English for Educators (Level I) – Dublin, Irlandia

5. Intensiv Deutschkurs und CLIL für Lehrer – Berlin

6. CLIL: innovative and effective methods and tools – Holandia, Utrecht

7. Intensive General Spanish for Teachers – Hiszpania, Malaga

W czasie ferii rozpoczęliśmy realizacje naszych wyjazdów. Nauczyciel naszej szkoły, Pani Ilona Szukieć, wzięła udział w kursie na temat pracy z nowoczesnymi narzędziami informatycznymi i stosowania TIK (Technologia informacyjno –komunikacyjna) w procesie dydaktycznym, który odbył się na Malcie. Celem kursu było zademonstrowanie oprogramowania ActiveInspire, który pozwoli na tworzenie interaktywnych lekcji z użyciem tablic multimedialnych. Wpływa to korzystnie na zwiększenie koncentracji i motywacji uczniów do aktywnego udziału w lekcji, a co za tym idzie polepszenie efektywności nauczania. Poza nowymi umiejętnościami, które Pani Ilona zdobyła podczas zajęć, pogłębiła również swoją wiedzę praktyczną w zakresie języka angielskiego. Ponadto była to wspaniała okazja, aby poszerzyć informacje na temat kultury i dziedzictwa narodowego Malty- Valletta to europejska stolica kultury 2018 roku.

Utworzono dnia 18.04.2019, 09:42